Jak pečovat o obuv

Jak pečovat o obuv?

Aby Vám mohla naše obuv sloužit co nejdéle k Vaší spokojenosti, dovolujeme si Vás upozornit na některé skutečnosti a poradit Vám, jak se zakoupenou obuví zacházet:

- při výběru obuvi zvažte účel, k němuž bude používána (domácí, pracovní, vycházková…)

- pečlivě vybírejte správnou velikost a vyhovující střih obuvi

- obuv je nutné střídat, zejména v nepříznivém počasí

- obuv je nutné chránit před promáčením a chemickými vlivy

- promáčená obuv se nesmí sušit v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů

- obuv nelze prát v pračce

- při provlhnutí či zvýšeném pocení může zejména usňová obuv mírně pouštět barvu

- textilní a usňová obuv s konfekčním šitím  není voděodolná, odolnost proti vodě lze zvýšit použitím impregnačních přípravků

- obuv je třeba ošetřovat dle typu materiálu vhodnými prostředky na obuv

 Mějte prosím na paměti, že ŽIVOTNOST OBUVI ZÁVISÍ NA JEJÍM SPRÁVNÉM POUŽÍVÁNÍ OŠETŘOVÁNÍ!

 

Uzavřenou vycházkovou obuv z hladké usně (kůže) je třeba pro zachování jejího hezkého vzhledu a co nejdelší životnosti před prvním použitím naimpregnovat k tomu určenými prostředky, impregnovat lze pouze suchou a čistou obuv, v žádném případě mokrou nebo vlhkou. Pokud je obuv znečištěná, vyčistěte ji suchým nebo mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění nečistot naneste na vršek tenkou vrstvu krému vhodného odstínu a obuv vyleštěte. Nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost barevného odstínu jsou charakteristické pro přírodní useň.

Uzavřenou vycházkovou obuv z broušené usně (velur, nubuk) zbavte nečistot a prachu speciálním, nebo gumovým kartáčkem. Na odstranění mastných skvrn používejte speciální přípravek. Broušená useň se nikdy nekrémuje! Do vlhkého prostředí je třeba ji naimpregnovat k tomu určenými prostředky, impregnovat lze pouze suchou a čistou obuv, v žádném případě mokrou nebo vlhkou.

Obuv na korkových stélkách a jinou otevřenou obuv jemně očistěte vlhkým hadříkem a poté nechte vyschnout.

 

Mohu Vaši korkovou obuv nosit i na ven?

Ano, díky kvalitním a pevným podešvím odolným proti oděru můžete naši korkovou obuv nosit jak doma tak venku. Vzhledem k použití přírodních materiálů jako je korek však nedoporučujeme pro delší životnost obuvi dlouhodobé nošení v dešti. Pokud obuv zmokne je třeba ji nechat úplně vyschnout než ji budete dále nosit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení