Jak pečovat o obuv

Jak pečovat o obuv?

Aby Vám mohla naše obuv sloužit co nejdéle k Vaší spokojenosti, dovolujeme si Vás upozornit na některé skutečnosti a poradit Vám, jak se zakoupenou obuví zacházet:

- při výběru obuvi zvažte účel, k němuž bude používána (domácí, pracovní, vycházková…)

- pečlivě vybírejte správnou velikost a vyhovující střih obuvi

- obuv je nutné střídat, zejména v nepříznivém počasí

- obuv je nutné chránit před promáčením a chemickými vlivy

- promáčená obuv se nesmí sušit v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů

- obuv nelze prát v pračce

- při provlhnutí či zvýšeném pocení může zejména usňová obuv mírně pouštět barvu

- textilní a usňová obuv s konfekčním šitím  není voděodolná, odolnost proti vodě lze zvýšit použitím impregnačních přípravků

- obuv je třeba ošetřovat dle typu materiálu vhodnými prostředky na obuv

 Mějte prosím na paměti, že ŽIVOTNOST OBUVI ZÁVISÍ NA JEJÍM SPRÁVNÉM POUŽÍVÁNÍ OŠETŘOVÁNÍ!

 

Uzavřenou vycházkovou obuv z hladké usně (kůže) je třeba pro zachování jejího hezkého vzhledu a co nejdelší životnosti před prvním použitím naimpregnovat k tomu určenými prostředky, impregnovat lze pouze suchou a čistou obuv, v žádném případě mokrou nebo vlhkou. Pokud je obuv znečištěná, vyčistěte ji suchým nebo mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění nečistot naneste na vršek tenkou vrstvu krému vhodného odstínu a obuv vyleštěte. Nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost barevného odstínu jsou charakteristické pro přírodní useň.

Uzavřenou vycházkovou obuv z broušené usně (velur, nubuk) zbavte nečistot a prachu speciálním, nebo gumovým kartáčkem. Na odstranění mastných skvrn používejte speciální přípravek. Broušená useň se nikdy nekrémuje! Do vlhkého prostředí je třeba ji naimpregnovat k tomu určenými prostředky, impregnovat lze pouze suchou a čistou obuv, v žádném případě mokrou nebo vlhkou.

Obuv na korkových stélkách a jinou otevřenou obuv jemně očistěte vlhkým hadříkem a poté nechte vyschnout.

 

Mohu Vaši korkovou obuv nosit i na ven?

Ano, díky kvalitním a pevným podešvím odolným proti oděru můžete naši korkovou obuv nosit jak doma tak venku. Vzhledem k použití přírodních materiálů jako je korek však nedoporučujeme pro delší životnost obuvi dlouhodobé nošení v dešti. Pokud obuv zmokne je třeba ji nechat úplně vyschnout než ji budete dále nosit.